Jak vybrat herní křeslo?

Herní křeslo vás podrží při vypjatých bitvách ve virtuálním dobrodružství. Od klasických kancelářských křesel se liší především výrazným tvarováním, díky kterému získáte větší stabilitu. Mívají méně možnosti ergonomického nastavení, zato však můžete pořídit herní křeslo s Bluetooth reproduktory, barevným podsvícením a u dražších modelů dokonce vestavěným chlazením.

Herní křeslo

Důležité parametry

Nosnost

Každá židle má svou maximální nosnost, uvedenou v parametrech produktu. Volbu podřiďte váze osoby, která bude na židli sedět, myslete však na případnou rezervu. Obvyklá nosnost kancelářských a herních židlí se pohybuje okolo 130 kg, výjimkou však není ani nosnost nad 150 kg.

Rozměry

Rozměry vhodného herního křesla se odvíjí od potřeb jeho uživatele. Záleží nejen na výšce daného člověka, ale i na délce jeho nohou, trupu a šířce boků. V závislosti na těchto proporcích vybírejte výšku a šířku křesla spolu s hloubkou sedáku. Pokud si nejste jistí, jaké rozměry vám budou vyhovovat, zvolte takové herní křeslo, které tyto rozměry umožní nastavit.

Konstrukce

Základem herního křesla je křížová konstrukce. Plastová provedení jsou sice cenově méně náročná, mají však kratší životnost a menší nosnost. Pro často využívaná křesla zvolte odolnější kovovou, nebo hliníkovou konstrukci.

Potah

Drtivá většina herních křesel je vyrobena s potahem ze syntetické kůže, který je odolný a dobře vypadá. Jeho nevýhodou je podpora pocení v letních dnech a naopak chladný materiál v zimě. V tomto ohledu jsou mnohem příjemnější herní křesla s látkovým potahem. Pokud si potrpíte na luxus, poohlédněte se po křeslech s potahem z pravé kůže.

Co dokoupit pro herní pařmeny? Inspiraci najdete na naší stránce Herní zóna.

Co všechno herní křesla umí?

Herní křesla s reproduktory

Křesla s Bluetooth reproduktory umocní požitek ze hry díky věrné atmosféře, která vás vtáhne do děje. A pokud zrovna neplníte žádný quest, můžete si pustit svou oblíbenou hudbu a užít si vlastní soukromý koncert.

Houpací mechanismus (naklápění)

Naklopení opěradla, tedy mírné zhoupnutí uleví vašim zádům po delším sezení. Dynamické sezení je zdravé pro celé vaše tělo, kdy neustrnete v jedné poloze na delší dobu. Vybírejte křesla, která umožní nastavit sílu odporu, tedy jak moc se při opření zhoupnete. Tuhost houpání se nastavuje šroubem umístěným pod sedadlem nebo ovládacími páčkami. Křeslo lze zablokovat i v základní poloze.

Bederní opěrka

Herní křesla s bederní opěrkou nabízejí větší komfort pro vaše záda, která tak udržíte rovná bez potřeby si neustále připomínat, že se máte narovnat. U některých modelů si můžete dopřát také polštářek pod hlavu. Pokud měříte více než 175 cm, hledejte nastavitelné bederní opěrky, neboť klasické nastavení vám pravděpodobně nebude vyhovovat.

RGB podsvícení

Herní křesla s RGB podsvícením jsou vychytávkou pro opravdové fajnšmekry. Vytvoříte si světelnou atmosféru dle svých představ, abyste se mohli plně soustředit na hru a plnění misí.

Hledáte univerzální židli, kterou můžete plně přizpůsobit svým potřebám? V našem rádci Jak vybrat kancelářskou židli najdete všechny tipy pro zdravé sezení a bezbolestná záda.


Užitečné články

Nejlepší herní notebooky do 25000 Kč